Neden Bazı Kadınlar Aşırı Süt Üretiyor?

Her şey genetik ve vücudunuzun içinde ne var ne yok.

İstatistikler, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 10 anneden 8’inin bebeklerini doğumda emzirmeye başladığını bildirmektedir. Tabii ki, bu sayı aylar geçtikçe önemli ölçüde azalır, ama bu harika bir başlangıçtır.

Bazı anneler, sadece emzirmek için yeterli süt üretmediklerini ve bebeklerini ek mamalarla desteklediklerini görüyorlar.

Ama biz aslında çok fazla süt üreten daha nadir ırk hakkında konuşmak için buradayız.

Nasıl olur?

Meme Ultrasonu
Meme Ultrasonu

Birçok teori var, ama çoğu zaman cevap genetiğe iniyor. Bazı yiyecekler ve otlar – ve yeterince uyuma -, daha büyük bir süt üretimini teşvik edebilir, ancak gerçekten yüksek tüketime geçtiğinde, bu muhtemelen vücudunuzun bu konuya angaje olmasından kaynaklanır.

Anne sütü üreten kadınlar, hiper-laktasyon sendromu olarak adlandırılan bir şeye sahiptir. Vücutları, memenin süt üreten hücrelerinin ortalama alveol sayısı ile bağlı olarak süt üretir.

Ortalama bir kadın, meme başına yaklaşık 100.000 ila 300.000 alveolü içerir ve aşırı süt üretenler, bu seviyenin üst seviyesindedir.

Unutmayın, aşırı pompalamamaya çalışın (eğer pompalıyorsanız), çünkü bu sadece göğüslerinize daha fazla süt vermesine neden olacaktır . Zamanla, vücudunuz bebeğinizin ihtiyaçları ile dengeleyebilir ya da olmayabilir.

Süt vericisi olarak en iyi aday sizsiniz.

Meme sağlığınız için meme ultrasonu Ankara da yaptırabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir